Tur: Türkiye’de Trabzon Gezisi
Trabzon’da Görülecek Yerler

Trabzon, Türkiye’nin kuzeydoğusundaki Karadeniz kıyısında bir şehirdir. 13. yüzyılda bir kilise olarak inşa edilen şehrin Ayasofyası, bir hastane ve müze olarak hizmet vermektedir, ancak bugün restore edilmiş tavan fresklerine sahip bir camidir. Rokoko ve art-nouveau unsurları ile 20. yüzyılın başlarından kalma bir konakta yer alan Trabzon Müzesi, şehrin tarihini arkeolojik ve etnografik sergilerle izlemektedir.

Trabzon, Türkiye’de Görülecek Yerler
Trabzon’da mutlaka görülmesi gereken yerleri ve en iyi şeyleri keşfedin.

Yakınlarda eskiden bir kilise olan Yeni Cuma Camii, Bizans dönemine ait mozaik ve fresklerin yanı sıra barok bir sunağa sahiptir. 16. yüzyıldan kalma Gülbahar Hatun Camii ve Türbe, anısına onuruna Sultan Selim tarafından yaptırılmıştır.

Güneye doğru 3 katlı Atatürk Köşkü, resmi bahçelere sahiptir ve 19. ve 20. yüzyıl mobilyaları sergilemektedir. Şehrin geleneksel pazar bölgesi olan Çarşi’de Taşhan, 16. yüzyıldan kalma bir kervansaraydır (gezginlerin hanı). Eski bir taş pazar yeri olan Bedesten, mağaza ve kafelerle dolu. Trabzon’un güneydoğusu, dağlık ve yürüyüş parkurları ile ormanlık dağlar arasında sıkışmış bir dağ gölü olan Uzungöl’dür.

Popüler Aylar

Pik seyahat mayıs-eylül. Trabzon’da hava sıcak ve ılıman, yıl boyunca yağışlarla. Summers (Jun-Aug) ılık ve nemlidir ve kışlar (Ara-Şubat) serin ve nemlidir. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali (Mayıs), dünyanın dört bir yanından gelen tiyatro şirketlerine hoşgörü ve işbirliğini teşvik etmek için ev sahipliği yapıyor. Şehrin dışındaki yüksek bir platoda düzenlenen Sultan Murat Festivali (20 Ağustos) geleneksel dans ve müziği sergiliyor.

AŞAĞI KAYDIR

Atatürk Köşkü & Ayasofya Müzesi

Ziyaretçiler, Türk lider isminin bu görkemli eski evinin iç ve dış mekanlarını gezebilirler.

Ayasofya, 1584 yılında bir camiye dönüştürülmüş eski Rum Ortodoks kilisesi ve Türkiye’nin kuzeydoğu bölgesinde Trabzon’da bulunan bir müzedir. Mimari tarzı: Bizans mimarisi.

 

Sümela Manastırı

Sümela Manastırı, Pont Dağı’nda (Türkçe: Kuzey Anadolu Dağları), Melis Dağı’nda Meryem Ana’ya adanan bir Rum Ortodoks manastırıdır (Türkçe: Karadağ, Ssou Melá’nın Yunanca adı olan “Kara Dağ”). Trabzon’un Macka ilçesinde modern Türkiye.

İlahi ve muhteşem bir atmosfere sahiptir. Neredeyse etrafta dolaşan rahipleri ekmek, oruç ya da dua ederek hissedebilirsiniz. Görünümü ve yapısı muhteşem. Kepçe listenizi giymeli ve kendi gözlerinizle görünmeli. Manastırın yanındaki tapınaktan bahar suyu içmeyi unutmayın.

 

Uzun Göl

Uzungöl, Trabzon ilinin Çaykara ilçesinde, Trabzon şehrinin güneyinde yer alan bir göldür. Uzungöl ayrıca gölün kıyısındaki köyün adıdır.

Güzel alan, güzel yemek ve göl çevresinde hediyelik eşya dükkanları. AMA, bu yerin gerçek güzelliği, dağa çıktığınız zamandır. Bu biraz tehlikeli bir sürüştür, ama bir kez olsun, bu maceraya her dakika kesinlikle değer!

 

Trabzon Kalesi

Trabzon Surları, Türkiye’nin kuzeydoğusundaki Trabzon şehrinin eski kentini çevreleyen bir dizi savunma duvarıdır. Surlara bazen Trabzon Kalesi denir. Ancak, şehir surları gibi bir kale işlevi görmediler.

 

Çal Mağarası

Özellikle kışın, önünden aşağıya doğru akan su muhteşem bir şekilde, kafeste oturan adamın arkasındaki mağara, unutulmaz bir melodiyle birlikte insanı hayallere itiyor. İçindeki yürüyüş yolu, insanı gizemli bir dünyaya açılan kapıya götürecekmiş gibi macera hissi veriyor.

 

Ayder Yaylası

Kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Böyle bir doğa görünümü bulmak zor. Gün, gün dışında güzeldir. Kesinlikle gece çadır inşa edilir, medikal tıbbın üzerine düşen yağmur sabatha karşı neredeyse her yorgunluğunuzu alır, gece çok aktif, sohbet oyunları müzik, müzik eşliğinde akan suyun sesi eşliğinde tesiste piknik yapmak İmkanlar yeterlidir. Yağmurlu mevsime gidiyorsanız, yağmurluk veya şemsiyeni getirdiğinizden emin olun.

 

Web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Günübirlik turlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere +90(212) 294 30 33 numaralı telefondan arayabilir veya
sorularınız ve fiyat bilgisi için info@evindartourism.com.tr adresinden bize e-mail gönderebilirsiniz.

Pardon, yardımcı olabilir miyiz?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..