Tur: Türkiye’de İstanbul Gezisi
İstanbul’da Görülecek Yerler

İstanbul, Boğaz Boğazı boyunca Avrupa ve Asya’yı kucaklayan önemli bir şehirdir. Eski Kenti, bir zamanlar burada yönetilen birçok imparatorluğun kültürel etkilerini yansıtır. Sultanahmet semtinde, açık hava, Roma dönemi Hipodromu yüzyıllardır araba yarışları alanıydı ve Mısır dikilitaşları da kalıyordu. İkonik Bizans Ayasofya, 6. yüzyıldan kalma bir kubbe ve nadir Hıristiyan mozaiklerine sahiptir.

İstanbul, Türkiye’de Görülecek Yerler
İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken tüm yerleri ve en iyi şeyleri keşfedin.

Osmanlı döneminden kalma Sultan Ahmet Camii (Sultanahmet Camii), mavi iç mekan karoları olarak adlandırılmıştır. 19. yüzyıla kadar Osmanlı sultanlarına ev sahipliği yapan Circa-1460 Topkapı Sarayı, bir zamanlar büyük bir haremden oluşan kraliyet eserler ve odalar içermektedir. Yakındaki Spice Market ve rampling Kapalıçarşı. Haliç Haliç’i kapsayan atmosferik Galata Köprüsü, popüler bir balıkçılık noktasıdır ve şehrin modern kalbine ulaşır. Galata bölgesi, ortaçağ kulesi ve üst düzey butikleriyle bilinir. Beyoğlu’nun şık barları Taksim Meydanı’nın güneyindedir. Kentin doğudaki Asya yakası, yerleşim bölgelerini ve Kadıköy gibi sahil bölgelerini kapsamaktadır.

AŞAĞI KAYDIR

 Ayasofya – Sultanahmet

Ayasofya eski bir Rum Ortodoks Hıristiyan ataerkil bazilikası, daha sonra bir Osmanlı imparatorluk camisidir ve şimdi İstanbul’da bir müzedir.

Sultan Ahmed Camii Osmanlı ve İslam mimarisinin anıtsal bir huzurudur. Burası huzur içinde hissetmenizi sağlar ve yaşamı yansıtmak için harika bir yerdir. Bu cami, son derece güzel ve görkemli bir sanat eseridir. Dünyanın her yerinden gelen turistler güzel siteye tanıklık etmek için oradaydılar. Altı minaresi, geniş avlusu ve sığ kubbeleriyle tanınan Osmanlı tarzı mimarinin doruk noktası. Geceleri de görülmeye değer!

 

Haliç – Miniatürk

Eski İstanbul’un güzel bir kısmı, her yarım saatte bir taraftan diğer tarafa tarifeli feribot var. Birçok modern ve geleneksel pazarlar, restoranlar ve yolculuklar. Osmanlı mirasının özü. Haliç’in (Köprü) manzarası gerçekten muhteşem.

MiniaTürk, tarihi binaların ve simge yapıların minyatür modelleri ile muhteşem bir yer. 15.000 m2 model alanı ile dünyanın en büyük minyatür parklarından biridir. Parkta 1:25 ölçekte 122 model var; Toplam 60.000 metrekarelik alanı kaplamaktadır.

 

İstanbul Boğazı

Boğaz yaklaşık 30 kilometre uzunluğunda ve 700 ila 2500 metre genişliğindedir. Ortada derinlik 36 ila 124 metre arasında değişir (Bebek’te). Boğazın içinde, batı tarafında Haliç, uzunca bir körfez ve uzun ömürlü bir doğal liman bulunmaktadır.

Yeryüzündeki en güzel şehir manzarası, bir kıyıda Asya’yı, diğer yandan Avrupa’yı, Avrupa’da kahvaltı yapın, Asya’da öğle yemeği yeyin ve akşam yemeğinde Avrupa’ya dönün!

 

Pelit Çikolata Müzesi

Harika güzelliklerle hazırlanmış bir müzedir. İstanbul’da çocuksuz bütün çocuklar mutlaka görülmesi gereken yer. Gelecek en mükemmel ve en iyi yer “Masjid Aksa ve Kubbetüssahra”. Kelimin’in keyfine varacaksın. Ayrıca Pelit Çikolata’nın kurumsal yapısı mükemmel. Ayağa bastığınız andan itibaren hissediyorsunuz.

 

Taksim – Galata Kulesi

Taksim Meydanı’ndan Cumhuriyet Anıtı ile ayrılan Taksim, yoğun bir gece hayatı, alışveriş ve yemek bölgesidir. Uluslararası tramvaylar, sinema salonları ve kafelere ev sahipliği yapan 19. yüzyıldan kalma binalarla kaplı şehrin ana yaya bulvarı olan İstiklal Caddesi boyunca yer alan vintage tramvaylar. Yan sokakların yoğun bir ağı, barlar, antika dükkanları ve Boğaz manzaralı çatı katı lokantaları içeriyor.

Galata Kulesi ne muhteşem bir tarihi mekan. Bu noktaya kesinlikle ziyaret edin. Ayrıca çevredeki kafeler çok iyi. Soğuk ve yağmurlu havalarda galata kulesinin hemen yanında sıcak çikolata keyfi yaşayacaksınız.

 

Kapalı Çarşı

Dünyanın en büyük ve en eski kapalı pazarlarından biri, 61 kapalı sokak ve 4000’den fazla mağaza ile sık sık dünyanın ilk alışveriş merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Satıcılar her zaman fiyatlar üzerinde yüksek olduğu için her zaman pazarlık etmeyi ve daha iyi bir fiyat talep etmeyi unutmayın. Direkt sinyalleri olmadığından içeride kaybolmak kolaydır.

İnşa, İstanbul’un Osmanlı’nın fethinden kısa bir süre sonra 1455’te başladı ve İstanbul’da ekonomik refahı teşvik etmek için daha geniş bir girişimin parçasıydı.

 

Web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Günübirlik turlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere +90(212) 294 30 33 numaralı telefondan arayabilir veya
sorularınız ve fiyat bilgisi için info@evindartourism.com.tr adresinden bize e-mail gönderebilirsiniz.

Pardon, yardımcı olabilir miyiz?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..