Tur: Türkiye’de Bursa Gezisi
Bursa’da Görülecek Yerler

Bursa, Marmara Denizi’ne yakın yaklaşık 2.500 m yüksekliğindeki Uludağ’ın eteklerinde, Türkiye’nin kuzeybatısındaki büyük bir şehirdir. Kent, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk dönemlerinden kalma camileri ve tarihi yerleri ile bilinir. Birçok park ve ağaçlarının yanı sıra dramatik dağ manzarasıyla “Yeşil Bursa” lakaplı. 14. yüzyıldan kalma Ulu Cami (Ulu Cami), Selçuklu tarzı kemerler ve 20 kubbeye sahiptir.

Bursa, Türkiye’de Görülecek Yerler
Bursa’da mutlaka görülmesi gereken tüm yerleri ve en iyi şeyleri keşfedin.

Ülkenin kuzeybatı köşesinde (İstanbul’un hemen güneyinde) yer alan Bursa, Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkenti ve bugün ülkenin en sanayileşmiş şehirlerinden biri olarak büyüyor. Bursa’ya, en havalı tarihi yerlerden en iyi alışveriş merkezlerine kadar, Bursa’da görülecek ve yapılacak en iyi şeyleri gezerken katılın.

Çoğu tur, ziyaretçilerin şehrin en ünlü ticaret eşyalarından birini keşfe çıkabileceği Zafer Plaza ve Kapalıçarşı’nın etrafında atlamalı: ipek. Koza Han bölümünde yer alan, iki kat ve güzel, otantik,% 100 “ipek” (ipek ürünler) 40’tan fazla mağaza keşfedebilirsiniz – eve getirmek için mükemmel hediye veya hatıra. Buradan 14. yüzyıldan kalma çarpıcı Ulu Cami ya da Ulu Camii (Osmanlı mimarisinin güzel bir örneği), güzel bir şekilde döşenmiş olan Yeşil Türbe (Mehmed’in Yeşil Mezarı) ve Hisar-kale girişi ile Eski’nin son kalan kapısı ziyaret edebilirsiniz. Şehir duvarı. Şehir merkezinin biraz dışında ziyaretçiler, İnkaya’yı, Osmanlılar tarafından dikilen 600 yıllık çınar ağacını bulabilirler… Sabahları kahve / çay ve kahvaltı için ziyaret etmek için harika bir yer! Çoğu site tarihi şehir merkezine yürüme mesafesindedir, bu yüzden bu güzel Türk şehrini ziyaret ederken bir ritmi kaçırmayın!

AŞAĞI KAYDIR

Ulu Cami – Yeşil Cami & Türbe

Muhteşem mimariye sahip büyük cami ve duvarlardaki kaligrafi sanatı onu daha güzel kılıyor. Bursa’nın ikonlarından biri. Caminin ortada gerçekten çevreyi rahatlatan dev bir çeşme vardır. Caminin her yerinde asılı olan sanat da güzel ve oturmak ve yansıtmak için gerçekten güzel bir yer. Asya / Osmanlı imparatorluğunun büyüklüğünü, sanatını ve mimarisini yansıtmak.

B-kasabasının şehir merkezinde yer almaktadır. Gerçekten huzurlu bir yer. B-kasabasındaysanız ziyaret etmelisiniz.

 

Irgandi Köprüsü

IRGANDI KÖPRÜSÜ (Evliya Issue) Orhangazi’nin Bursa’yı fethettiği sırada tanrılar için savaşan cesur tanrılardan biri, köprünün yerinde olduğunu söyleyen bir sesle duyuluyor. Gazi derhal kılıcı çıkarır ve der ki, “Kılıç vurulduğunda, kılıcın sesi vurulduğu yerden çalkalanır ve büyük bir hazine avı ortaya çıkar ve sarsılır ve sarsılır. Gazi hayretle şaşırır. İki tarafa baktığı zaman, gördüğü şey, üzücü altınla dolu bir hazine bulmaya çalışan Orhan Gaziye’nin hikayesidir. Yaptığınız şey oda değildir. Savaşçı tüm hazineyi evine götürür ve ona verir. Devlet hazinesi, daha sonra büyük bir köprünün geri kalanıyla inşa edilir, ‘kırışık köprünün’ sebebi budur. Evliya Çelebi

 

Tophane / Nusretiye Saat Kulesi

Bursa Tophane, şehrin tam merkezinde tarihi ve turistik bir yer. Tophane’yi özel kılan unsurlardan biri de tarihin saat kulesi ve Osman Gazi ile oğlu Orhan Gazi kalıyor. Bursa’yı okuyabileceğiniz yerlerden biri panoramik bir şekilde. Bursa’nın her yerinde ramazan top atışlarının yapıldığı Tophane’nin yemyeşil bahçesinde bir fincan çay ve çörek yudumlayabileceğiniz kafeler ve ünlü restoranlar servis edilir.

 

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ, Bursa ilinde 2543 m rakımlı ve Türkiye’nin en büyük kış sporları merkezi olan dağlarla çevrilidir. Uludağ; Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağıdır. Kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda uzanan Uludağ’ın uzunluğu 40 km’dir.

 

İnkaya Tarihi Çınar

Bursa’nın hareketli kentine 15-20 dk mesafede güzel bir yer. Sabah buraya gelin ve sıcak bir fincan çay ile erken bir kahvaltının tadını çıkarın. Sitenin etrafındaki küçük dükkanlar hediyelik eşya ve yerel el sanatları sunmaktadır. Kesinlikle görmen gereken bir yer.

 

Cumalikizik Köyü

Cumalıkızık, Bursa ilinin 10 kilometre doğusunda, Uludağ’ın eteklerinde, Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde bir köydür. Tarihi Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemine kadar uzanır. Artık köy, Yıldırım ilçesi sınırında bir mahalle olarak yer alıyor. Cumalıkızık vakıf köyü olarak kuruldu. Köyün tarihi dokusu iyi korunmuştur ve erken Osmanlı döneminin sivil kırsal mimari yapıları hala sağlamdır. Bu nedenle Cumalıkızık turistler için popüler fakat hala bozulmamış bir merkez haline gelmiştir. Uludağ’ın etekleri ile vadileri arasında birbirine yakın yerleştirilen benzer köylerden oluşan bir grup Türkçeye Kızık adını vermiştir. Adı, Oğuz Türklerinin yirmi dört klanından birine ve köylerden gelenlere de Kızık denir. Daha az iyi korunmuş benzer köyler, Değirmenlikızık, Derekızık ve Hamamlıkızık’tır. Hamamlıkızık, yerel hamamlar köyüydü ve Cumalıkızık ismiyle anıldı çünkü insanlar ibadet için Cuma günü toplandılar. Köy meydanındaki Cumalıkızık etnografya müzesi, köyden tarihi eserleri sergiliyor.

 

Gölyazı

Manzara ziyaret etmek için güzel bir yer. Çınar ağaçlarının altında çay içilebilir. Tekne turu yapılabilir. Köylülerin krep ve ayran en çok tercih edilen besindir. Ada kış aylarında yaz aylarında araba ile gezilebilir. Uçurtma yarışının yapıldığı Zambak tepesi, en yüksek konum ve manzarayla yapıldı.

 

Botanik Park

 

Şaitabat Şelalesi

 

Web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Günübirlik turlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere +90(212) 294 30 33 numaralı telefondan arayabilir veya
sorularınız ve fiyat bilgisi için info@evindartourism.com.tr adresinden bize e-mail gönderebilirsiniz.

Pardon, yardımcı olabilir miyiz?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..