Tur: Türkiye’de Antalya Gezisi
Antalya’da Görülecek Yerler

Antalya, yat dolu Eski Liman ve büyük otellerle çevrili plajları bulunan bir Türk tatil kentidir. Mavi suları için Turkuaz Sahili olarak bilinen, Türkiye’nin güney Akdeniz bölgesine açılan bir kapıdır. Kalanlar, Antalya’nın önemli bir Roma limanı olma zamanından kalmadır. Bunlar arasında Roma İmparatoru’nun 130 A.D ve 2. yüzyıldaki Hıdırlık Kulesi’nde liman manzarasına sahip ziyaretini onurlandırmak için inşa edilmiş Hadrian Kapısı bulunmaktadır.

Antalya, Türkiye’de Görülecek Yerler
Antalya’da yapılması gereken tüm ziyaret yerlerini ve en iyi şeyleri keşfedin.

Kaleiçi’nin uçurumdan kale mahallesi, Yivli Minare’nin, 38m yüksekliğindeki bir tuğla minaresinin ve yüzyıllarca restore edilmiş Osmanlı evleriyle kaplı dar sokakların bulunduğu yerdir. Antalya Müzesi, antik döneme tarihlenen geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Popüler Konyaaltı Plajı uzun, çakıllı bir vadidir. Kumlu Lara Plajı temalı oteller ve yakınlardaki Düden Şelaleleri için bilinir. Şehrin ötesinde Aspendos’un korunmuş tiyatrosu ve Perge’nin devasa Greko-Romen stadyumu gibi harabeler vardır. Popüler açık hava etkinlikleri arasında golf, dalış ve 500 km’lik Likya Yolu yürüyüş yolunun yürüyüşü yer almaktadır.

AŞAĞI KAYDIR

Düden & Manavgat Şelalesi

Düden şelale çok güzel manzara. Bir park ile çevrili güzel şelale. Rahatlamak ve bacaklarınızı uzatmak için iyi bir yer. Güneşli bir günde, iki gökkuşağını bile görebilirsiniz. Eski Yat Limanı’ndan kalkan tekneler var ve denizden düşmeleri görme şansı sunuyor.

Manavgat şelalesi geniş, güçlü bir şelale, düşük bir yükseklikten, artı yakındaki gölge bahçeleri rahatlama için.

 

Xanthos, Termessos, Aspendos Antik Kenti

Antik Likya Uygarlık Kentleri, Akdeniz Bölgesi’ndeki Teke Yarımadası’nda yer almaktadır. Antik Likya, güneyde Akdeniz, batıda Karya ve doğuda Pamfilya komşularıdır. M.Ö. MÖ 1. yüzyılın ortalarında, 23 ilden oluşan bir “Likya Birliği” kurulmuştur. Bu birlik tarihin ilk demokratik birliğidir ve bugünün demokratik sistemleri için bir ilham kaynağı olmuştur. Bu federasyonun önemli şehirleri Patara (başkent), Xanthos, Pinara, Olympos, Myra ve Tlos’dur. Bunlara sonradan Phaselis eklenmiştir. Teke Yarımadasında Likya Birliği’ne ait daha küçük şehirler de vardır ve bu şehirler sistematik kazılar, sikkeler ve yazıtlardan bilinmektedir. Bunlar arasında Andriake, Sura, Kyaenai, Limyra, Theimmusa, Simena, Istlada, Trebende, Aperlae bulunmaktadır. Bu adaylar arasında Patara’daki Parlamento binası, Likya kaya mezarları, kale kalıntıları, cemaat inanç sistemlerini yansıtan tapınak kalıntıları ve Likya halkının sosyal yaşamı hakkında bilgi veren şehir kalıntıları gibi benzersiz konutlar yer almaktadır. Likya Medeniyetine. Likya parlamentosunun yapısı ve şehirlerin nüfusu ve nüfusu ile orantılı olarak belirlenen hanehalkı sayısı, antik dünyada benzersizdir. Antik Likya Uygarlık Kentleri, bu niteliklerle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne önerilmektedir.

 

Yivli Minare

Anadolu Selçukluları hükümdarı Alaaddin Keykubat tarafından 1230 yılında yaptırılan Yivli Minare Camii, Anadolu Türk Mimarisinde sıradışı yivli minareleriyle dikkat çekiyor.

Ayrıca, Anadolu’da altı kubbeli ibadethane ve çok kubbeli caminin en eski örneği olduğu kabul edilmektedir.

 

Antalya Arkeoloji Müzesi

I. Dünya Savaşı’ndan sonra 28 Mart 1919’da İtalyanlar tarafından Antalya’nın işgalinden sonra, Süleyman Fikri ERTEN gördükleri eski eserlerin toplanmasına başlıyor. O zamanlar Antalya Lisesi’nde öğretmen olan Süleyman Fikri Bey, Antalya Mutasarrıflığı’na başvurdu ve 15 Ekim 1919’da onursal Asar-Atika görevlisi atandı ve müze kurma girişimlerini başlattı. Öncelikle Antalya’nın merkezinde bulunan eski anıtlar, Tekeli Mehmet Paşa Camii’nin önündeki Bayraktar Baba Türbesi tarafından toplanmış ve bir depo müzesi inşa etmeye başlamış ve Antalya Müzesi’nin ilk temeli olmuştur. 1922’de Antalya Müzesi, değişimden sonra Rumların geride bıraktığı beş kiliseden biri olan Panaya Kilisesi’ne (Alaaddin Camii) taşındı. Böylece, ilk müze binası, Antalya Bayraktar Baba Türbesi’nde depo konseptindeki ilk koleksiyondan sonra kuruldu. İlk müze binası olan Alaaddin Camii’nde bulunan Süleyman Fikri ERTEN, 1923 yılında Müze Görevlisine ve 1924 yılında Müze Müdürlüğü’ne atandı. 1923 yılında müze, ilk sırasına 20 lira bedelle, Müze Odası 1924 yılında 10 lira ücrete tabidir.

 

Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyonu, Antalya ili, bir kanyon ve Milli Parktır. 366 km²’lik bir alanı kaplayan alan, 12 Aralık 1973’te Orman Bakanlığı tarafından bir milli park olarak kurulmuştur.

 

Göynük Kanyonu

Göynük Kanyonu, Türkiye’nin güneybatısındaki Antalya ilinde bir kanyondur. Kanyon, Antalya İli, Kemer ilçesine bağlı Göynük köyüne yaklaşık 4 km uzaklıktaki Beydağları Kıyı Milli Parkı’nın içinde yer almaktadır.

 

Yanartaş

Yanartaş, Türkiye’nin güneybatısındaki Antalya ili Olympos vadisine ve milli parkına yakın coğrafi bir özelliktir. Dağın kenarındaki kayalıklarda sürekli olarak yanık yapan düzinelerce küçük yangın alanıdır.

 

Web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Günübirlik turlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere +90(212) 294 30 33 numaralı telefondan arayabilir veya
sorularınız ve fiyat bilgisi için info@evindartourism.com.tr adresinden bize e-mail gönderebilirsiniz.

Pardon, yardımcı olabilir miyiz?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..