Türkiye Cumhuriyeti resmi olarak Türkiye (Turkish: Turkey)
Batı Asya’da ve Güneydoğu Avrupa’da Doğu Trakya’da yer alan kıtalararası bir ülkedir.

Türkiye sekiz ülke ile sınırlanıyor: Bulgaristan kuzey batıya; Yunanistan batıya; Kuzeydoğuya Gürcistan; Ermenistan, İran ve Nahçivan’ın doğusundaki Azerbeycan Devleti; ve güney doğuya Irak ve Suriye. Akdeniz güneye doğrudur; Ege Denizi batıdadır; ve Karadeniz kuzeyde. Marmara Denizi, Boğaziçi ve Çanakkale Boğazı (birlikte Türk Boğazlarını oluşturur.) Trakya ile Anadolu arasındaki sınırı sınırlar; Avrupa ve Asya’yı ayırır. Türkiye’nin Avrupa ve Asya’nın kesişme noktasında yer alması, onu önemli bir jeostratejik öneme sahip bir ülke haline getirmektedir.

Bursa, Turkey
Bursa Turu Gezilecek Yerler
Tarihi inkaya ağacı, Trilye, Mudanya, Uludağ, Gölyazı ve..
DETAYLAR
Trabzon, Turkey
Trabzon Turu Gezilecek Yerler
Ayder, Rize, Köyler, Uzun Göl, Manastırlar ve..
DETAYLAR
Antalya
Antalya Turu Gezilecek Yerler
Düden Şelalesi, Olimpos Antik, Göynük Kanyonu, Yanartaş ve..
DETAYLAR
Kartepe, Sapanca
Sapanca Turu Kartepe/Maşukiye
Eskihisar Kalesi, Kartepe Kayak Merkezi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Sapanca Gölü ...
DETAYLAR
Bodrum Marmaris/Fethiye
Bodrum Kalesi, Ölüdeniz, Kayakoy Kaya Mezarları, Tlos Antik Kent ...
DETAYLAR
National Park, Bolu
Bolu/Abant Yedigöller Kamp
Kartalkaya, Göller, Sülüklügöl Zafer Kulesi, Akşemseddin ve..
DETAYLAR
Nevsehir, Urgup In Turkey
Kapadokya Nevşehir/Ürgüp
Derinkuyu, Kaya Evleri, Ihlara, Peri Bacaları, Saklı Kilise, ve..
DETAYLAR
Istanbul, Turkey
İstanbul Avrupa/Anadolu
Sultan Ahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ..
DETAYLAR

Türkiye’nin Ege Denizi’ni ve Akdeniz’i çevreleyen kıyı bölgeleri, ılıman, kuru yazları ve ılıman, serin ve yağışlı kışları ile ılıman bir Akdeniz iklimine sahiptir. Türkiye’nin Karadeniz’i çevreleyen kıyı bölgeleri ılık, ıslak yazları ve serin-soğuk, yağışlı kışları ile ılıman iklime sahiptir. Karadeniz kıyısı en yüksek yağış miktarını almaktadır ve yıl boyunca yüksek yağış alan Türkiye’nin tek bölgedir. Bu sahilin doğu kısmı, ülkede en yüksek yağış olan yıllık ortalama 2.500 milimetredir.

Ege Denizi’ni ve Karadeniz’i birbirine bağlayan Marmara Denizi’ni (İstanbul dahil) çevreleyen Türkiye’nin kıyı bölgeleri, ılıman bir Akdeniz iklimi ile ılıman, ılıman, ılıman, kurak ve yazları ılıman iklime sahip ılıman bir Okyanus iklimi arasında geçiş havasına sahiptir. soğuk, ıslak kışlar. Marmara Denizi ve Karadeniz’in kıyı bölgelerinde neredeyse her kış kar oluşur, ancak genellikle birkaç günden fazla değildir. Öte yandan kar, Ege Denizi’nin kıyı bölgelerinde nadirdir ve Akdeniz’in kıyı bölgelerinde çok nadirdir.

Koşullar, daha kurak iç mekanlarda çok daha zor olabilir. Kıyıya yakın dağlar, Akdeniz etkilerinin iç bölgelere yayılmasını önleyerek, Türkiye kıtasının iç orta Anadolu platosuna keskin kontrast mevsimler yaşatıyor.